Strona główna » 1 marca ruszyły prace na linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego
Aktualności

1 marca ruszyły prace na linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego

Prace nad modernizacją torów między Suchą Beskidzką a Zakopanem będą kontynuowane, aby umożliwić krótsze i wygodniejsze podróże koleją po popularnej zakopiańskiej trasie.

W czerwcu planowane jest otwarcie nowo zmodernizowanych i wybudowanych stacji i przystanków, w tym stacji w Szaflarach. Natomiast w grudniu zostaną oddane do użytku stacje w Białym Dunajcu i Zakopanem.

Trwające do czerwca prace obejmą także budowę dodatkowych obiektów. Dzięki temu pasażerowie będą mieli lepszy dostęp do pociągów na stacji Nowy Targ. Zmodernizowany zostanie kolejny peron zlokalizowany w pobliżu budynku dworca. W Poroninie rozpoczną się prace budowlane związane z przejściem podziemnym pod torami, które ułatwi komunikację wszystkim podróżującym na dworcu.

Od 1 marca, pociągi dalekobieżne Intercity z Warszawy i Trójmiasta będą zastąpione komunikacją autobusową na trasie między Krakowem a Zakopanem. Podobnie, autobusy zastępcze będą kursować na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane zamiast pociągów Polregio. Informacje o tych zmianach można znaleźć w rozkładzie jazdy, w tym na portalu pasażera (portalpasazera.pl).

Planowane jest przeprowadzenie prac na linii kolejowej między Krakowem a Zakopanem do grudnia 2023 roku. Inwestycja ma na celu zwiększenie dostępności i komfortu dla podróżnych na stacjach i przystankach oraz umożliwienie skrócenia czasu przejazdu z Krakowa do Zakopanego do około 2 godzin dla najszybszego pociągu.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
opr./JL

tagi