Strona główna » Lodowisko na Rynku w Nowym Targu bije rekordy popularności – 18 tys. osób skorzystało z zimowej atrakcji
Aktualności Miasto Nowy Targ

Lodowisko na Rynku w Nowym Targu bije rekordy popularności – 18 tys. osób skorzystało z zimowej atrakcji

Około 18 tysięcy osób skorzystało z zimowej atrakcji Nowego Targu – plenerowego lodowiska na płycie Rynku. To 15-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Tegoroczny frekwencyjny sukces lodowiska dowodzi, że ta plenerowa atrakcja Nowego Targu ma wielką rzesze fanów i jest ważnym elementem promocji miasta wśród turystów przebywających na Podhalu.

Lodowisko odwiedzali mieszkańcy miasta i turyści. W tym drugim przypadku szczególnie aktywne okazały się grupy zorganizowane, wypoczywające w stolicy Podhala lub okolicznych miejscowościach. Do Nowego Targu na łyżwy wybrali się turyści m.in. ze Śląska i Mazowsza.

Bardzo pozytywne opinie m.in. na temat jakości lodu oraz lokalizacji lodowiska zbierali pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany.

W chwili obecnej trwa rozmrażanie lodu. To specyficzny proces zajmujący około dwóch tygodni, nie można go przyspieszyć. W tym roku, ze względu na warunki atmosferyczne, a dokładniej duże wahania temperatury, rozmrażanie potrwa nieco dłużej. Wykonawca zdążył natomiast usunąć elementy infrastruktury, m.in. kontenery pełniące wcześniej rolę przebieralni, wypożyczalni i kasy.

Kiedy lód zniknie, rozpocznie się demontaż konstrukcji samego lodowiska. Zgodnie z zawartą umową wykonawca jest zobowiązany do naprawienia ewentualnych szkód powstałych na płycie Rynku.

źródło: mat. prasowe
/j

tagi