Strona główna » PPUZ w Nowym Targu rozpoczęła współpracę z AWF w Krakowie
Aktualności Miasto Nowy Targ

PPUZ w Nowym Targu rozpoczęła współpracę z AWF w Krakowie

PPUZ planuje otworzyć nowy kierunek studiów we współpracy z AWF w Kraowie. Stacjonarne studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku sport i turystyka na terenach górskich będą prowadzić nauczyciele akademiccy z obu Uczelni.

23 lutego 2023 roku w siedzibie Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, dr Bianka Godlewska-Dzioboń – p.o. Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu oraz prof. dr hab. Andrzej Klimek – Rektor Akademii podpisali porozumienie o prowadzeniu studiów wspólnych na kierunku sport i turystyka na terenach górskich.

Absolwenci tego interdyscyplinarnego kierunku uzyskają dyplom wspólny obu Uczelni.

Nauczyciele akademiccy – specjaliści swoich dziedzin, nowoczesne zaplecze dydaktyczne, wyjątkowe warunki przyrodnicze, zlokalizowanie Podhalańskiej Uczelni u podnóża czterech parków narodowych, bezpośredni dostęp do ośrodków sportowo-rekreacyjnych uczynią kierunek bardzo atrakcyjnym dla kandydatów na studia, chcących rozwijać się w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej.

Aktualnie Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu czeka na uzyskanie zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie studiów na tym kierunku.

źródło: mat. prasowe
/j

tagi