Strona główna » Znaleziono niewybuch w Harklowej
Aktualności Gmina Nowy Targ

Znaleziono niewybuch w Harklowej

Mieszkaniec Harklowej znalazł na swojej działce niewybuch w postaci 30-centymetrowego pocisku moździerzowego. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia, a saperzy z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa zabrali niewybuch w celu jego neutralizacji.

W środę po południu dyżurny nowotarskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu na działce w Harklowej. Na miejsce zostały wysłane policjanci z Wydziału Prewencji, którzy zabezpieczyli obszar. Funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu stwierdził, że znaleziony przedmiot to najprawdopodobniej pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Zdarzenie zostało zgłoszone 16. Batalionowi Powietrznodesantowemu z Krakowa, a saperzy z tej jednostki zabrali niewybuch i przewieźli na poligon w celu jego neutralizacji.

Należy pamiętać, że w przypadku odnalezienia niewybuchu, niewypału lub innego niezidentyfikowanego przedmiotu należy zachować ostrożność i nie dotykać go, przemieszczać ani przenosić w inne miejsce. Nie wolno podnosić, kopać ani wyrzucać niewybuchów do wody, ognia czy głębokich rowów. Niedbałe postępowanie może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. W przypadku znalezienia niewybuchu lub amunicji należy niezwłocznie powiadomić policję i do momentu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć obszar przed dostępem osób postronnych.

źródło: KPP Nowy Targ

tagi