Strona główna » Interwencja służb ochrony środowiska w rejonie sortowni
Aktualności Gmina Nowy Targ

Interwencja służb ochrony środowiska w rejonie sortowni

Około godz. 20.00 straż pożarna poinformowała Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Nowy Targ o pojawieniu się wycieku w rejonie sortowni FCC Podhale. Przy DK49, w przydrożnym rowie stwierdzono występowanie cieczy o zapachu prawdopodobnie ścieków przemysłowych.

Na miejsce niezwłocznie przybyli pracownicy nowotarskiego magistratu, Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Delegatury w Nowym Sączu, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie oraz policja i straż pożarna. W związku z podejrzeniem wystąpienia zanieczyszczenia środowiska, pracownicy MZWiK pobrali próbki z rowu oraz – wedle oświadczenia pracowników firmy – z instalacji służącej do rozsączania wód opadowych należącej do FCC Podhale. Zostaną one przebadane w akredytowanym laboratorium.

Jak informuje UM Nowy Targ w związku z kolejnym incydentem dotyczącym nieprawidłowej gospodarki wodno-ściekowej FCC Podhale, podobnie jak w przypadku poprzednich zgłoszeń, zostaną podjęte odpowiednie działania, mające na celu ustalenie stanu faktycznego. Po określeniu skali oraz źródła ewentualnego zanieczyszczenia WIOŚ we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Targ podejmie odpowiednie kroki w tej sprawie. 

źródło: mat. prasowy
/j

tagi