Strona główna » Wypadek na quadzie. Kierowca pod wpływem alkoholu
Aktualności

Wypadek na quadzie. Kierowca pod wpływem alkoholu

53-letni kierujący quadem doprowadził do jego wywrócenia, w efekcie czego  został przygnieciony przez swój pojazd. Rannemu, nieprzytomnemu mężczyźnie z urazem ręki pierwszej pomocy udzielił mieszkaniec Jaworek oraz skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy. Po odzyskaniu przytomności poszkodowany mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala. Okazało się że kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

15 maja br., po godzinie 14 dyżurny z Komisariatu Policji w Szczawnicy otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie, który został przygnieciony przez quada na drodze w miejscowości Jaworki. Do wypadku zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu Policji. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali mieszkańca Jaworek udzielającego pomocy nieprzytomnemu kierowcy z urazem ręki. Policjanci od razu przystąpili do pomocy i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i tamowania krwawienia z kończyny.  Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność i został przewieziony karetką do szpitala.

Podczas udzielania pomocy funkcjonariusze wyczuli od 53-letniego kierowcy quada alkohol. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone w szpitalu wykazało ponad 1,5 promila. Dodatkowo pojazd nie był dopuszczony do ruchu, a kierowca jechał bez kasku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kilkutysięczna grzywna, nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Apelujemy o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do drogowej tragedii. W tym przypadku kierowca quada miał dużo szczęścia. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca Jaworek i udzielonej pomocy także przez policjantów, ratowników medycznych, a następnie lekarzy mężczyzna nie stracił życia.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi