Strona główna » Kierowała bez uprawnień i wiozła małe dzieci
Aktualności Gmina Nowy Targ

Kierowała bez uprawnień i wiozła małe dzieci

42-latka kierowała audi bez uprawnień i wiozła na przednim siedzeniu pasażera nastoletnią córkę, która na kolanach trzymała 4-letnią siostrę. Za popełnione wykroczenia nowotarżanka odpowie przed sądem.

W niedzielne południe w Nowym Targu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zauważyli samochód osobowy marki audi, w którym na przednim siedzeniu pasażera nieprawidłowo przewożone było dziecko. Podczas kontroli drogowej okazało się, że pojazdem kierowała 42-letnia kobieta, która nie powinna była w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadała uprawnień do kierowania. Obok niej, na fotelu pasażera siedziała nastoletnia córka, która na kolanach trzymała swoją 4-letnią siostrę.

Kierująca audi przekazała policjantom, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. 42-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem. Po zmianie przepisów kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo matka odpowie za niewłaściwe przewożenie samochodem swojej kilkuletniej córeczki.

źródło: KPP Nowy Targ

tagi