Strona główna » Dzień Dziecka w Muzeum Podhalańskim
Aktualności

Dzień Dziecka w Muzeum Podhalańskim

Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci do wzięcia udział w atrakcjach przygotowanych dla nich w tym wyjątkowym dniu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program.

1 CZERWCA 2023 r. w godzinach od 10.00 – 14.00 zapraszamy Państwa do Muzeum Podhalańskiego na DZIEŃ DZIECKA.
W tym dniu bezpłatnie będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych z cyklu „Muzeum Podhalańskie na trawie”.

10.00 – MUZEALNE RYBY – podczas warsztatu wprowadzając uczestników w tematykę muzealną za pomocą wędki będziemy wyławiać z jeziora muzealne ryby, odkrywając przy tym tajemnicze hasła związane z muzealnictwem i lokalnym dziedzictwem kulturowym. Na zakończenie warsztatu każdy z uczestników wykona własną muzealną rybę.

11.30 – SZTUKA NA ŁĄCE – sztuka nie tylko rozwija wyobraźnię, ale dzięki swoim wartościom wzbogaca naszą osobowość, wyrabia smak estetyczny, przybliża kulturę różnych epok i narodów, a także uczy tolerancji na odmienność interpretacji. W letniej atmosferze wraz z uczestnikami warsztatu ucząc się interpretacji dzieł sztuki wyruszymy w długą podróż w poszukiwaniu lata. Na zakończenie warsztatu własnoręcznie wykonamy latawce z ulubionym wierszem o lecie. Lato to najlepsza pora!

13.00 – PIKNIK PODHALAŃSKI – nawiązując do tematyki czasowej wystawy pt. „Przy wspólnym stole. Podhalańska retrospektywa kulinarna” wraz z uczestnikami warsztatu zastanowimy się co od najdawniejszych czasów jedzono na Podhalu i dlaczego. Wspólnie spakujemy piknikowy kosz odkrywając smaki Podhala. Na zakończenie warsztatu zabezpieczymy swoje spiżarnie, jak robiły to dawniej gospodynie tworząc własne mini przetwory.

Grupa wiekowa: 5-15 lat

źródło: Nowy Targ
/j

tagi