Strona główna » Igrzyska Europejskie 2023, utrudnienia w ruchu drogowym!
Aktualności Gmina Nowy Targ Sport

Igrzyska Europejskie 2023, utrudnienia w ruchu drogowym!

Przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym związane z organizacją Igrzysk Europejskich 2023. Na drodze bocznej do ul. Parkowej (droga do Miejskiej Hali Lodowej) wprowadzona została zmiana organizacji ruchu. Poniżej przedstawiamy etapy wprowadzanych zmian.

I etap

Do 19.06.2023 r. pozostanie zamknięty jeden parking (P1) znajdujący się bliżej budynku Miejskiej Hali Lodowej oraz odcinek drogi za wyniesionym przejściem dla pieszych. Biegnąca w tym miejscu ścieżka rowerowa zostanie poprowadzona przez główną bramę parku. Drugi parking oraz część miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania, po zachodniej stronie ulicy pozostaną dostępne. Ruch pieszych w tym rejonie również jako kontynuacja ścieżki rowerowej będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska orlik, aż do ścieżki pieszo – rowerowej i drogi na wałach.

II etap

W dniach 20.06 – 03.07.2023 r. pozostaną zamknięte dwa parkingi oraz odcinek drogi przed wjazdem na drugi parking (P2), w związku z tym w parku zostaną zamknięte obydwie bramy. Ruch rowerowy zostanie poprowadzony drogami za budynkiem „Kawiarni Parkowej”. W dalszym ciągu ruch pieszych w tym rejonie również jako kontynuacja ścieżki rowerowej będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska orlik, aż do ścieżki pieszo – rowerowej i drogi na wałach.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

źródło: mat. prasowy
/j

tagi