Strona główna » Dawid Kwiatkowski gwiazdą 21. Jarmarku Podhalańskiego
Aktualności Gmina Nowy Targ

Dawid Kwiatkowski gwiazdą 21. Jarmarku Podhalańskiego

Miejskie Centrum Kultury uchyliło dziś rąbka repertuarowej tajemnicy związanej z zaplanowanym na 11-13 sierpnia 11. Jarmarkiem Podhalańskim. Okazało się, że pierwszą z gwiazd będzie Dawid Kwiatkowski. Artysta wystąpi na nowotarskiej scenie w sobotę, 12 sierpnia. 

Dawid Kwiatkowski – piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Autor siedmiu solowych albumów studyjnych, w tym najnowszego krążka “Dawid Kwiatkowski”. Większość wydanych przez niego płyt dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, otrzymując status złotej i platynowej. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award, Telekamery, a także najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce, jaką jest “Bursztynowy Słowik”, którą otrzymał w za utwór “Bez Ciebie”. Juror najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego “The Voice Kids”.

Wszechstronnie uzdolniony artysta młodego pokolenia po blisko dziesięciu latach aktywnej działalności scenicznej postanowił przybyć do słuchaczy z zupełnie nowym brzmieniem, skierowanym do zdecydowanie szerszego grona odbiorców. Płyta o nazwie “Dawid Kwiatkowski” na tym etapie zrewolucjonizowała rynek muzyczny i zredefiniowała postać Dawida w przestrzeni popkultury pozycjonując go na czołowego artystę, a to za sprawą premierowych singli zapowiadających krążek tj. “Bez Ciebie”, “Proste”, „Nieważne” oraz najnowszego „Idziesz ze mną”, które w bardzo szybkim tempie zostały najczęściej granymi utworami w polskich rozgłośniach radiowych oraz viralowo opanowały serca słuchaczy generując łącznie blisko 70 milionów odtworzeń.

mat. prasowy MCK
/j

tagi