Strona główna » Zmiany organizacji ruchu podczas XII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego
Aktualności Gmina Nowy Targ

Zmiany organizacji ruchu podczas XII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

W związku z odbywającym się w dniach 8 – 9 lipca br. XII Nowotarski Piknik Lotniczy organizowanym przez Aeroklub Nowy Targ, informujemy, że ze względu na wzmożony ruch samochodowy, w rejonie nowotarskiego lotniska mogą pojawić się czasowe utrudnienia komunikacyjne. Przy ulicy Lotników obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania się – złamanie przepisów grozi odholowaniem pojazdu.

Organizator zabezpieczył na terenie lotniska miejsca parkingowe, na które będą kierowani wszyscy chętni do obejrzenia pokazów. Można również korzystać z ogólnodostępnych parkingów na terenie Nowego Targu i dotrzeć do lotniska pieszo, kładką na Białym Dunajcu.

Ze względów bezpieczeństwa, na czas pokazów, tj. 8 lipca, w godzinach 13.00 – 20.00 oraz 9 lipca, w godzinach 12.00 – 18.00, ścieżka pieszo-rowerowa wokół Boru na Czerwonem, biegnąca południową częścią lotniska będzie zamknięta. Rowerzyści, którzy w tym czasie wybiorą się na wycieczkę Szlakiem rowerowym wokół Tatr, będą mogli ulicą Lotników dotrzeć do drogi krajowej nr 49, a następnie udać się w kierunku Gronkowa i tam powrócić na ścieżkę.

źródło: UM Nowy Targ
/j

tagi