Strona główna » Śmiertelny wypadek 23-letniego motocyklisty w Chabówce
Aktualności

Śmiertelny wypadek 23-letniego motocyklisty w Chabówce

W miejscowości Chabówka doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę. Pomimo reanimacji i udzielanej pomocy nie udało się uratować życia kierowcy jednośladu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło we wtorek 11 lipca około godziny 18:00 w miejscowości Chabówka na drodze krajowej nr 47. Z ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego wracający motocyklem do domu z turystycznego wyjazdu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę drogową. Pomimo reanimacji i udzielanej pomocy kierowca jednośladu zmarł.

Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu oraz  policjantów przeprowadzono oględziny, zabezpieczono motocykl oraz wykonano dokumentację fotograficzną. Ciało zmarłego motocyklisty zabezpieczono do sekcji. Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego śledztwa.

To pierwszy wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym na terenie powiatu nowotarskiego od początku wakacji i pierwszy czarny punkt na mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. 

Interaktywna „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023” ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia…Link do mapy: Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023 – Policja.pl – Portal polskiej Policji

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi