Strona główna » Nietrzeźwy motocyklista spowodował wypadek
Aktualności Gmina Nowy Targ

Nietrzeźwy motocyklista spowodował wypadek

67-letni mieszkaniec Nowego Targu kierujący motocyklem doprowadził do zderzenia z audi. Kierowca jednośladu miał pół promila alkoholu w organizmie. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Na kilka lat stracił prawo jazdy i grozi mu kilkutysięczna grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu,16 lipca w Nowym Targu. 67-letni kierujący motocyklem na skrzyżowaniu ulicy Klikuszówka z ulicą Krakowską  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zdarzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Audi. Sprawca zdarzenia z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Okazało się, że motocyklista był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało pół promila. Pobrano także krew do badania. Z uwagi na brak badań technicznych i uszkodzenia motocykla policjanci zatrzymali za pokwitowaniem dowód rejestracyjny. Kierowca jednośladu stracił także prawo jazdy na najbliższe kilka lat i grozi mu kilkutysięczna grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat- informuje Nowotarska Policja.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi