Strona główna » Agresor uciekając przed policją schował się na strychu
Aktualności Gmina Nowy Targ

Agresor uciekając przed policją schował się na strychu

Mieszkaniec gminy Nowy Targ schował się przed policjantami na strychu. W dotarciu do niego niezbędna była pomoc strażaków z PSP Nowy Targ i rozbiórka drewnianego stropu. 28-latek w trakcie interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów, oraz zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. Ustalono, że od kilku miesięcy mężczyzna znęcał się nad domownikami. Wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty.

W sobotnią noc, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Łopusznej, gdzie kierujący pod wpływem alkoholu odjechał z miejsca zdarzenia, a wcześniej miał potrącić mężczyznę, który próbował wyjąć kluczyki ze stacyjki i udaremnić mu dalszą jazdę. W wyniku potrącenia i upadku na jezdnię mężczyzna na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Okazało się, że sprawca uciekł do swojego domu i schował się przed policjantami we wnęce na strychu.

Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny. W trakcie interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz grożąc im pozbawieniem życia zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. W dotarciu do agresora niezbędna była pomoc strażaków z PSP Nowy Targ i rozbiórka drewnianego stropu. Ostatecznie 28-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.

Wcześniej pobrano mu krew do badania na zawartość w organizmie alkoholu oraz środków odurzających. W trakcie czynności ustalono, że od kilku miesięcy 28-latek znęcał się nad swoją rodziną. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, zakłócał domownikom spoczynek nocny, groził także podpaleniem domu. Wczoraj zatrzymany został doprowadzony do prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty znęcania się nad członkami rodziny,  znieważenia, oraz naruszenia nietykalności interweniujących policjantów, a także poprzez kierowanie wobec nich  grożb pozbawienia życia, zmuszania ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji, zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób i zbliżania się do domowników, oraz nakaz opuszczenia zabudowań mieszkalno-gospodarczych. W toku dalszych czynności w sprawie wyjaśniana będzie także kwestia prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i potrącenia mężczyzny.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi