Strona główna » Runął dach galerii Nowotarskiej. Właściciele wydali oświadczenie
Aktualności Gmina Nowy Targ

Runął dach galerii Nowotarskiej. Właściciele wydali oświadczenie

Współwłaściciele Galerii Handlowej Buy & Fly w Nowym Targu donoszą, że obiekt ponownie przyjął klientów i działa teraz bez przeszkód. Jednocześnie, we współpracy z właściwymi służbami, trwają wyjaśnienia mające na celu ustalenie przyczyn tego incydentu.

Wczoraj po południu w centrum handlowym Buy&Fly doszło do incydentu związanego z częścią konstrukcji dachowej, która zawaliła się. Na szczęście, nie odnotowano żadnych obrażeń wśród osób przebywających w pobliżu. Według świadków, niedaleko sklepu Biedronka spadły deski i rozbiło się szkło. Aktualnie przeprowadzana jest renowacja nad tym sklepem.

Dzisiaj właściciele galerii, reprezentujący zarząd spółki Valg Podhale, skomentowali sytuację. W wspólnym oświadczeniu prezes Olaf Jędruszek oraz wiceprezes Beata Białkowska wyjaśnili, że we wtorek około godziny 14:30, miało miejsce uszkodzenie drewnianej konstrukcji zabezpieczającej część dachu, który obecnie przechodzi proces remontu.

„W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu pojawiły się niezwłocznie odpowiednie służby, które współpracując z przedstawicielami galerii handlowej, zabezpieczyły miejsce zdarzenia i podjęły decyzję o wyłączeniu tej strefy z publicznego dostępu. Galeria została ponownie otwarta i działa obecnie bez zakłóceń. Jednocześnie wyjaśniane są we współpracy z odpowiednimi służbami przyczyny zdarzenia. Wszystkich naszych Klientów przepraszamy za niedogodności”- poinformowali w nadesłanym oświadczeniu.

opr. j

tagi