Strona główna » Gmina Czorsztyn zaprasza na Dożynki!
Aktualności Gmina Czorsztyn

Gmina Czorsztyn zaprasza na Dożynki!

Tadeusz Wach, Wójt Gminy Czorsztyn oraz Artur Majerczak, Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn zapraszają wszystkich mieszkańców na tradycyjne Dożynki w Gminie Czorsztyn, które odbędą się 20 sierpnia 2023 r. w Sromowcach Wyżnych.

Dożynkowe uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 14.00. w kościele pw. Św. Stanisława BM, potem nastąpi przemarsz na remizę OSP w Sromowcach Wyżnych na poczęstunek dla zaproszonych gości.

Występy sceniczne odbędą się w Amfiteatrze w Sromowcach Wyżnych. W programie m.in. koncert Orkiestry Dętej OSP Maniowy, występy zespołów „Mali Maniowianie” i „Lubań”. Będzie okazja posłuchać śpiewu i obejrzeć tańce w wykonaniu „Pienińskich Wierchów” i grupy „Małe Pieniny”. Śląski humor i folklor zaprezentują Jacek i Jolanta Kierok, a Irek Kowalczyk i Marcin Grywalski zaśpiewają znane i lubiane szlagiery. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Wyżnych będą czekać na swoim stoisku z regionalnymi daniami i potrawami. Dla najmłodszych przygotowaliśmy gry i zabawy w tym dniu.

Szczegóły programu dostępne na plakacie.

źródło: Gmina Czorsztyn
/j

tagi