Strona główna » Nowotarżanka oszukana metodą „na policjanta”, przekazała 30 000 złotych
Aktualności

Nowotarżanka oszukana metodą „na policjanta”, przekazała 30 000 złotych

82-letnia mieszkanka Nowego Targu uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta i przekazała kurierowi 30 000 złotych. Kobieta była pewna, że pomaga swojej wnuczce, która miała spowodować wypadek drogowy. Policja apeluje o rozsądek i ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Przestępcy działający metodą „na wnuczka” i „na policjanta” nie odpuszczają. W miniony piątek ponownie rozdzwonili się do mieszkańców powiatu nowotarskiego. Niestety, jedna z seniorek uwierzyła oszustom i straciła swoje oszczędności. W piątkowe południe, kobieta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz policji poinformował seniorkę, że jej wnuczka spowodowała wypadek drogowy, w którym ranna została kobieta w ciąży. Wnuczce groziło więzienie. Jednak można było tego uniknąć. Warunkiem było przekazanie gotówki. Oszust najpierw żądał 80 000 złotych. 82-latka przyznała, że nie posiada takiej kwoty, a jedynie 30 000 złotych. Gotówkę spakowała w kopertę i przekazała ją obcemu mężczyźnie, który przyszedł do jej domu. Dopiero po jakimś czasie zadzwoniła do członka rodziny i opowiedziała o całej sytuacji. Okazało się, że nie było żadnego wypadku, a kobieta została oszukana. 

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, szczególnie tymi, którzy nakłaniają nas do przekazania pieniędzy. Pamiętaj, że przez telefon każdy może być policjantem, wnuczkiem, czy pracownikiem banku.  

tagi