Strona główna » Modyfikacja ruchu na drodze krajowej w Rdzawce. Teraz będziemy korzystać z nowego odcinka trasy
Aktualności

Modyfikacja ruchu na drodze krajowej w Rdzawce. Teraz będziemy korzystać z nowego odcinka trasy

fot. GDDKiA

W czwartek, około godziny 11, planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 47 w rejonie granicy między Rdzawką a Chabówką. Ruch samochodowy na fragmencie o długości około 1 kilometra zostanie przekierowany na nową wschodnią jezdnię, która jest częścią budowanej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. To będzie pierwszy etap przyszłej trasy, który zostanie udostępniony kierowcom przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecna jezdnia, na której kierowcy podróżowali, zostanie poddana gruntownej przebudowie, a wraz z nią zostanie wzniesiony mur oporowy.

Nowy fragment drogi krajowej o rozciągłości 16,13 km jest w trakcie budowy, rozciągając się od Rdzawki aż po Nowy Targ. Ta nowa trasa zostanie wyposażona w dwie oddzielne jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. W ramach projektu powstaną cztery nowe węzły komunikacyjne: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe. Warto zaznaczyć, że ta trasa jest usytuowana w trudnym terenie górskim, gdzie ponad 25% całej długości projektu to konstrukcje inżynierskie, w tym estakady, mosty i wiadukty, których łączna liczba wynosi 29. Najdłuższy z nich, w Lasku, będzie miał aż 700 metrów długości, a jezdnia w tym miejscu unosić się będzie niemal 30 metrów nad poziomem terenu. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi prawie miliard złotych, a planowana data oddania do użytku to wrzesień 2024 roku.

źródło: GDDKiA,
/j

tagi