Strona główna » Został oszukany, zamiast komputera otrzymał kawałek styropianu
Aktualności

Został oszukany, zamiast komputera otrzymał kawałek styropianu

????????????????????????????????????

Mieszkańcy powiatu nowotarskiego zostali oszukani podczas internetowych zakupów. Jeden z pokrzywdzonych zamiast komputera otrzymał kawałek styropianu i stracił ponad 450 złotych, a dwie osoby pomimo zapłaty, nie otrzymały zakupionego towaru. Apelujemy, aby zachować ostrożność podczas internetowych zakupów.

W sobotę 14 października, do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas internetowych zakupów. Pokrzywdzony, na jednym z portali znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży komputera. Cena była bardzo korzystna, więc skusił się i dokonał zakupu. Płatność szybko zrealizował za pomocą kodu Blik i oczekiwał na przesyłkę. Po kilku dniach otrzymał paczkę, jednak w środku po jej otwarciu zamiast komputera znalazł … kawałek styropianu. Sprawę oszustwa mężczyzna zgłosił w rabczańskim komisariacie.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Jabłonce zgłosiły się kolejne dwie osoby oszukane podczas zakupów w sieci. Kobieta w serwisie ogłoszeniowym kupiła kurtkę, a mężczyzna kupił opony. Oboje zapłacili za zakupione rzeczy, jednak ich nie otrzymali i stracili swoje pieniądze. Kobieta 400 złotych, a mężczyzna 3000 złotych. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci z Jabłonki. 

Policja apeluje, aby zachować szczególną ostrożność podczas internetowych zakupów. Przede wszystkim pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego.

Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa. Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego. Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają. Gromadźmy całą korespondencję, jest ona bezcennym dowodem kontaktów ze sprzedającym. Jeżeli staliśmy się ofiarą oszustwa internetowego, mamy prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w jednostce Policji lub w prokuraturze. 

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi