Strona główna » Zgłaszanie stanów wodomierzy: Nowe sposoby i wskazówki
Aktualności Gmina Lipnica Wielka

Zgłaszanie stanów wodomierzy: Nowe sposoby i wskazówki

Gmina Lipnica Wielka informuje swoich mieszkańców o nowych sposobach zgłaszania odczytów stanów wodomierzy. Aby ułatwić ten proces i zapewnić dokładność rozliczeń, udostępniono kilka różnych opcji.

I. Zgłoszenia telefoniczne Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

  • Poniedziałek: 8:30 – 16:30
  • Wtorek do piątek: 7:30 – 15:30 Można dzwonić pod numer: 18 53 100 51.

II. eBOK – Elektroniczny System Obsługi Klienta Kolejną wygodną opcją jest korzystanie z platformy eBOK. Aby z niej skorzystać, należy zalogować się pod adresem www.lipnicawielka.e-zbyt.pl, używając loginu oraz PIN, które znajdują się na ostatniej fakturze. Po zalogowaniu, zaleca się zmienić PIN na własne hasło.

III. Zgłoszenia e-mailem Odczyty stanów wodomierzy można również przesyłać pocztą elektroniczną na adres gmina@lipnicawielka.pl.

IV. Osobiście w Urzędzie Gminy Jeśli preferujesz tradycyjne podejście, istnieje także opcja osobistego dostarczenia odczytów wodomierzy w Urzędzie Gminy Lipnica Wielka. Urząd czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • Poniedziałek: 8:30 – 16:30
  • Wtorek do piątku: 7:30 – 15:30 Miejsce obsługi znajduje się w pokoju nr 2 (Referat Finansowy).

Warto pamiętać, że dokonując odczytu wodomierza, należy podawać tylko czarne cyfry widoczne na liczniku, czytane od lewej strony licznika, łącznie z zerami. Te cyfry oznaczają zużycie wody w pełnych metrach sześciennych.

Podając odczyt, nie zapomnij podać swojego imienia i nazwiska lub numeru klienta, adresu punktu odczytu wodomierza oraz numeru telefonu lub adresu e-mail (opcjonalnie).

Faktury za ścieki będą wysyłane pocztą lub drogą elektroniczną (e-mail). Gmina zachęca do korzystania z opcji otrzymywania faktur drogą elektroniczną i podawania adresu e-mail. Jest to wygodne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które pozwala na efektywne zarządzanie finansami.

źródło: Gmina Lipnica Wielka
/j

tagi