Strona główna » 14 poszukiwanych listem gończym, zatrzymanych w ostatnim tygodniu
Aktualności

14 poszukiwanych listem gończym, zatrzymanych w ostatnim tygodniu

fot. KPP Nowy Targ

Policjanci z Nowego Targu i Jabłonki w czwartkowy poranek zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich poszukiwany był listem gończym. Cała trójka trafiła do zakładu karnego.

Doprowadzenie do zakładu karnego celem odbycia kary aresztu, doprowadzenie do prokuratury celem wykonania czynności prawnych, ustalenie miejsca pobytu. Powodów poszukiwania osób przez organy ścigania może być wiele. W zakresie poszukiwań osób ukrywających się przed organami ścigania Policja współpracuje z sądem czy prokuraturą.

Tyko w czwartkowy poranek policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. 37-latek poszukiwany był listem gończym za kierowanie pojazdem  w stanie nietrzeźwości przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Targu. Został on zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Z kolei 38-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Mężczyzna trafił do zakładu karnego za nieopłacone kary grzywny.

Odpowiedzialności za popełnione czyny nie uniknął również 40-latek z Orawy, którego zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonce. Mężczyzna poszukiwany był przez  Sąd Rejonowy w Nowym Targu, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Łącznie, w ostatnim tygodniu w ręce funkcjonariuszy na terenie powiatu nowotarskiego wpadło 14 poszukiwanych osób, w tym dwóch poszukiwanych listem gończym.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi