Strona główna » Dobra zabawa może odbyć się bez petard i fajerwerków! Projekt „Nie strzelaj w Sylwestra”
Aktualności

Dobra zabawa może odbyć się bez petard i fajerwerków! Projekt „Nie strzelaj w Sylwestra”

Tatrzański Park Narodowy apeluje do turystów oraz mieszkańców Miasta, aby nie puszczać petard w sylwestra, gdyż to straszy dziką zwierzynę i budzi gatunki, które zapadają w sen zimowy, zamieszkałe na terenie TPN.

Już od kilku lat apelujemy do Was – turystów i mieszkańców Podhala, abyście nie używali petard i fajerwerków podczas sylwestra. Z troski o zwierzęta, zarówno te dzikie, jak i bezdomne, gospodarskie i domowe, u których huk i strzały powodują ogromny stres i dla których noc sylwestrowa jest koszmarem – zrodziła się coroczna akcja „𝗡𝗶𝗲 𝘀𝘁𝗿𝘇𝗲𝗹𝗮𝗷 𝘄 𝘀𝘆𝗹𝘄𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮!”– tłumaczy TPN

– Huk wywołuje u zwierząt olbrzymie przerażenie, a nawet ataki paniki, które mogą okazać się groźne dla ich zdrowia i życia – wyjaśnia dyrektor TPN, Szymon Ziobrowski – zdarzało się, że spłoszone zwierzęta, np. kozice, w trakcie ucieczki ulegały śmiertelnym wypadkom.
Kolekcja wyjątkowych projektów będzie się powiększać, aż do momentu, gdy problem fajerwerków w Tatrach zupełnie zniknie
.

Autorką tegorocznej grafiki jest Aleksandra Czudżak.

Urząd Miasta Zakopane od dłuższego czasu wspiera tą akcję. Na terenie miasta obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków, petard, rac, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych. O to samo prosimy właścicieli prywatnych posesji.

Do akcji można dołączyć klikając w wydarzenie na fb: https://fb.me/e/327s8M2Q4

źródło: TPN

tagi