Strona główna » Nowy kierownik szczawnickiej Sekcji Operacyjnej GOPR
Aktualności Gmina Szczawnica

Nowy kierownik szczawnickiej Sekcji Operacyjnej GOPR

Jakub Bańkosz został nowym kierownikiem Sekcji Operacyjnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zastąpił Roberta Smolarskiego.

28 letni Szczawniczanin z GOPR-em związany jest od 2013 roku, a w 2017 złożył przyrzeczenia ratownicze, po udanym egzaminie i stażu kandydackim.
– Od zawsze kochałem góry, wiązałem z nimi każdą aktywność. Te moje górskie pasje połączyłem z chęcią pomagania ludziom – tłumaczy nowy kierownik.

Funkcje ratownika zawodowego podjął w 2018 roku, lecz w maju 2022 z zawodowstwa musiał jednak – ze względu na inne obowiązki – zrezygnować. Pozostał w służbie ochotniczej.

Nowy kierownik jest pracownikiem prywatnej krakowskiej firmy, na stanowisku zastąpił Roberta Smolarskiego, który funkcję tę pełnił przez ostatnie 6 lat.

– Oprócz społecznego zaangażowania jest jeszcze życie zawodowe, trudno wszystkie obowiązki pogodzić. A jeśli ma się wątpliwości, że nie będzie się czegoś robiło tak dobrze, jak powinno, to pałeczkę trzeba przekazać dalej i w młodsze ręce. Na stanowisku też nie powinno się być za długo, stąd moja decyzja. Funkcja absorbuje czas w innych kierunkach, a ja – oprócz pracy – nadal chcę się zajmować ratownictwem, wrócić do działania, które wynika z przysięgi, czyli ratowania życia i podnoszenia swoich kwalifikacji. – mówi dla Podhale24 były kierownik.

źródło: GOPR, Podhale24

tagi