Strona główna » Nowa biblioteczna aplikacja „SOWA MOBI”
Aktualności Gmina Nowy Targ

Nowa biblioteczna aplikacja „SOWA MOBI”

Nowoczesne rozwiązanie zastosowane w nowotarskiej bibliotece umożliwia przeglądanie katalogu biblioteki na urządzeniu mobilnym, a także informuje o upływie terminów zwrotów wypożyczonych książek.

Aplikacja jest dostępna do pobrania zarówno ze sklepu internetowego Google Play dla urządzeń z Androidem [ https://bit.ly/3jL9OR4 ], jak i z AppStore dla użytkowników systemu iOS [https://apple.co/3ImIaE3 ].

Wszystko „pod ręką” i w jednym miejscu!
Po pobraniu i instalacji aplikacji, niezalogowany użytkownik zyskuje dostęp do katalogu biblioteki, a dzięki opcjom wyszukiwania oraz statusom dostępności w łatwy sposób może przeglądać zbiory biblioteczne. Natomiast zalogowanie się na swoje konto czytelnika daje szereg dodatkowych możliwości takich jak zamawianie, rezerwacja, wypożyczanie bądź prolongata zbiorów.

Koniec zapominania!
Aplikacja na bieżąco wysyła powiadomienia, informując o upływie terminów zwrotu wypożyczonych zbiorów, a także zaproponuje możliwość prolongaty. Użytkownik również zyskuje wgląd w swoją historię wypożyczeń. Nie musi się również martwić, że zapomniał wziąć karty bibliotecznej – SOWA MOBI daje łatwy dostęp do numeru oraz kodu karty czytelnika.   

Jak zalogować się do aplikacji?
Każdy czytelnik nowotarskiej biblioteki chcący korzystać z SOWA MOBI, może się zalogować do aplikacji podając e-mail i hasło do posiadanego konta SOWA OPAC (logowanie poprzez katalog biblioteczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu).

Nowy czytelnik?
Osoby chcące zapisać się do MBP w Nowym Targu, mogą to zrobić korzystając z aplikacji SOWA MOBI. Wystarczy wybrać opcję „zarejestruj się”, znaleźć właściwą bibliotekę, po czym podać adres e-mail i ustawić hasło. Wymagane jest również podanie imienia i nazwiska, daty urodzenia, płci, adresu zamieszkania oraz opcjonalnie numeru telefonu. Proces rejestracji wymaga potwierdzenia tożsamości czytelnika przez pracownika biblioteki podczas pierwszej wizyty w bibliotece.

Znajdź najbliższą bibliotekę!
Aplikacja korzysta z geolokalizacji Google Maps, dzięki czemu zawsze wskaże najbliższą bibliotekę, a jeżeli czytelnik jest zapisany do wielu bibliotek, umożliwi swobodne przełączanie się między kontami w różnych placówkach.

Oprac. i fot.  Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

tagi

redakcja

dodaj komentarz

kliknij aby dodać komentarz