Strona główna » Ratownicy GOPR rozdają raczki nieprzygotowanym turystom
Aktualności Sport

Ratownicy GOPR rozdają raczki nieprzygotowanym turystom

Ferie w górach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sezon w pełni, a pogoda nie sprzyja bezpiecznym wycieczkom górskim, szczególnie w przypadku turystów, którzy wybierają się na wycieczki bez odpowiedniego ekwipunku. W górach jest zima – mimo, że nie każdy jest w stanie w to uwierzyć.

Firma Skalnik, we współpracy z grupami GOPR przygotowała dla niefrasobliwych turystów kilkaset par raczków marki VI.6+, które rozdają ratownicy GOPR.

Jak informuje firma na swoim facebooku:
„Jeśli śledzicie nas dłużej to wiecie, że od zawsze ważna jest dla nas sprawa bezpieczeństwa w górach. Staramy się edukować i rozwiewać Wasze wątpliwości, a teraz rozpoczynamy nową przygodę wspólnie z GOPR – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (…) Dzięki raczkom ratownicy będą mogli wyposażyć poszkodowanych lub ich towarzyszy i usprawnić zejście. A może nawet zapobiec kolejnemu wypadkowi”

I zapowiadają:
„To dopiero początek naszej wspólnej drogi w imię bezpieczeństwa w górach”

Prezes Fundacja GOPR, ratownik Roman Dziedzic komentuje:
„Raczki turystyczne mają prostą i zarazem bardzo przemyślaną konstrukcję łączącą kolce ze stali nierdzewnej, łańcuszki i gumowy otok. Wkłada się je bezpośrednio na buty. Co ważne, pasują niemal na każdy rodzaj obuwia, w którym turyści wychodzą w góry”.

źródło: SKALNIK, GOPR

tagi