Strona główna » Dyżur z ratownikami GOPR na Turbaczu. 2 dni do końca licytacji!
Aktualności

Dyżur z ratownikami GOPR na Turbaczu. 2 dni do końca licytacji!

Do 31. finału WOŚP dołączyli się także ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR, proponując dzień z GOPR na Turbaczu. Szukający wrażeń i niezapomnianych doświadczeń mogą wylicytować zbiórkę i wesprzeć tegoroczną edycję Świątecznej Pomocy.

Jak piszą sami ratownicy, w programie dnia znajdzie się m.in. szkolenie z psami lawinowymi, które służą w jednostce: Mija, Watra, Abi, Banhi, Mania i Lala. Zwycięscy będą mieli możliwość zobaczyć i przekonać się jak w rzeczywistości wygląda praca i służba ratownika. Poznać wszelkie blaski i cienie tej funkcji oraz doświadczyć na własnej skórze z czym każdego dnia mierzą się Ratownicy.

Ratownicy zapraszają zwycięzcę 18-go lutego o godzinie  8:00 do dyżurki GOPR na Długiej Polanie w Nowym Targu, gdzie wypiją wspólną kawę o niezapomnianym aromacie. Potem wspólnie zdobędą szczyt Turbacza pieszo lub na nartach skiturowych. Będzie czas także na wspólne zdjęcie. Tego dnia pracę ratownika pokażą zza kulis czyli m.in. w ambulatorium, gdzie będzie szansa na oglądnięcie sprzętu medycznego, oraz podania komunikatu pogodowego do stacji centralnej GP GOPR w Rabce Zdroju.

Ratownicy deklarują także szerokie zakreślenie działalności GOPR, co na pewno poszerzy wiedzę i horyzonty. Dzień z Ratownikami to także niepowtarzalna okazja potrenować z psem ratowniczym, a nawet zostać jego pozorantem podczas szkolenia lawinowego! Dla poszukujących jeszcze większych wrażeń będzie istniała możliwość treningu wspinaczki na ścianie lodowej Turbacza

Wspólny obiad, to świetna okazja do podzielenia się historiami z działań ratowniczych, a wieczorem przy świetle czołówek wspólny zjazd na nartach lub zejście na Długą Polanę do Nowego Targu, brzmi jak idealne zakończenie tego wyjątkowego dnia.

Do końca licytacji pozostały tylko dwa dni. Poniżej zamieszczamy link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/dyzur-z-ratownikami-gopr-na-turbaczu-13180907597?fbclid=IwAR37GHmFtsC5M5I7kcalOR-fy94hIOZw0qHJj6acWQib7FlAZm23Hcv-8II

/JL

tagi