Strona główna » Miasto wydało już milion zł na utrzymanie przejezdnych dróg i drożnych chodników
Aktualności Gmina Nowy Targ Miasto Nowy Targ

Miasto wydało już milion zł na utrzymanie przejezdnych dróg i drożnych chodników

Podczas ostatniej sesji Burmistrz Nowego Targu poinformował o kosztach jakie wymagała tegoroczna zima. Teraz miasto rozpocznie wywózkę śniegu.

– Z uwagi na intensywne opady, w celu zapewnienia widoczności na skrzyżowaniach oraz zapewnienia możliwości parkowania pojazdów przy drogach miejskich, oprócz standardowych działań dziś prowadzony będzie wywóz śniegu z centrum miasta. Tu apel do wszystkich mieszańców, by usunęli samochody z jezdni, bo one znacznie utrudniają prace, spowalniają i sprawiają, że akcja jest mało skuteczna – mówił Grzegorz Watycha, cytowany przez Podhale24.

Głos zabrali także radni Miasta wskazując na problemy i miejsca gdzie śnieg stwarza realne zagrożenie i mocno utrudnia poruszanie się pieszych: – Minie trochę czasu zanim ten śnieg zostanie wywieziony. Tam są tereny zielone, na które można ten śnieg przesunąć – mówiła radna Bożena Groń wnosząc o usuniecie śniegu z z ulicy Zielonej i Kokoszkowa.
Odpowiedź na jej wniosek to „służby właśnie zajmują się poszerzaniem przejazdów drogowych”.- cytuje podhale24.

Pojawiły się też głosy na temat nieodśnieżonych przystanków i zatoczek np. przy szpitalu i cmentarzu, gdzie dla starszych ludzi brodzenie po kolana w śniegu jest bardzo trudnym i niebezpiecznym wyzwaniem.
Problem zauważyli Radni także w zasypanych kratkach ściekowych i gromadzeniu się wody m. in. na wysokości przejść dla pieszych, co powoduje brodzenie po kostki w wodzie lub przeskakiwanie kałuż.

Wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek ogłosił proces wywozu śniegu:
-Od dziś część śniegu będzie wywożona. Zaczynamy od strefy płatnego parkowania i miejsc newralgicznych.

Harmonogram dni wywózki śniegu miasto podaje na stronie: https://www.nowytarg.pl/news.php?cod=12361

źródło: Nowy Targ, podhale24

/JL

tagi