Strona główna » Groźny pożar zabudowań w Ochotnicy (WIDEO)
Aktualności Gmina Ochotnica Dolna

Groźny pożar zabudowań w Ochotnicy (WIDEO)

Środowy poranek dla strażaków Gminy Ochotnica, był bardzo niespokojny. Zostali zadysponowani do pożaru na osiedlu, gdzie płonęły zabudowania w sąsiedztwie budynków mieszkalnych.

„Tylko dzięki niezwykle sprawnej akcji Strażaków i jak sam Komendant Wiesław Kołaciak powiedział, dzięki pomocy Boskiej, pożar został opanowany i nie zagraża już rozprzestrzenieniem. W tej chwili trwa dogaszanie.” – mówi Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

08.02 o godzinie 5:20 wybuchł pożar zabudowań gospodarczych w jednym z gospodarstw na osiedlu Majdówka w Ochotnicy Górnej. W akcji wzięli udział druhowie z OSP Ochotnica Górna, OSP Ochotnica Dolna, OSP Tylmanowa, OSP Krościenko, OSP Szczawnica i OSP Knurów oraz strażacy z JRG Nowy Targ. na miejscu była też policja, pogotowie energetyczne. Pożar zagrażał aż 5 budynkom 2 z nich bardzo mocno się opaliły, ale dzięki szybkiej reakcji i dobrej współpracy Strażacy uratowali kolejne budynki.

-Bardzo dziękuję wszystkim Strażakom i wszystkim służbom, które brały udział w tej akcji! To jest kolejny przykład jak odpowiedzialna jest to służba i jak niezwykle ważna dla naszej społeczności, bo nasze mienie, nasze zdrowie i życie jest w rękach naszych Strażaków.- dziękował na swoim profilu fb Tadeusz Królczyk, Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

źródło: Tadeusz Królczyk,
fot, wideo: OSP Ochotnica Górna

/JL

tagi