Strona główna » JUTRO STARTUJE XII BIEG PODHALAŃSKI!
Aktualności Gmina Nowy Targ

JUTRO STARTUJE XII BIEG PODHALAŃSKI!

Start i meta znajdują się na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy rywalizują na trzech trasach o długości 30km, 15km i 6km. Po 18 latach na nowotarskie lotnisko wróci Królowa nart biegowych Justyna Kowalczyk-Tekieli i wystartuje na dystansie 30km.

Zgłoszenia można dokonać jeszcze w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu.

Biuro zawodów czynne:
10.02.2023 r. (piątek) od 12:00 do18:00
11.02.2023 r. (sobota) od 8:00 do 10:30

Dla wszystkich uczestników przewidziano pakiet startowy, medale oraz upominek z logo biegu. Niezawodny partner biegu firma Holmenkol zapewni uczestnikom biegu bezpłatny serwis narciarski przed startem. Na zwycięzców czekać będą puchary oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. W tym roku zwycięzcy kategorii OPEN wśród kobiet i mężczyzn na dystansie 30km otrzymają puchar Prezesa Alior Banku, a ich konto zasili nagroda finansowa z trzema zerami w wysokości 5.000 zł!

Jak informuje miasto: „Nie zabraknie również nagród pieniężnych w kategorii OPEN na dystansie 15km oraz nagród finansowych dla najszybszej nowotarżanki i najszybszego nowotarżanina na dystansach 30km i 15km, które ufunduje Burmistrz Miasta Nowy Targ. Więcej szczegółów zdradzimy już niebawem na stronie www oraz Facebooku zawodów.

Wydarzenie będzie zorganizowane w taki sposób, by stać się atrakcyjne nie tylko dla sportowców i kibiców, ale również dla mieszkańców Nowego Targu i turystów – małych i dużych – w związku z czym przewidziano szereg dodatkowych atrakcji. 

Zorganizowana zostanie strefa zabaw dla dzieci i rodziców w której będzie można miło spędzić czas między innymi jeżdżąc psim zaprzęgiem, grając w curling na śniegu, startując na biegówkowym torze przeszkód lub ścigając się na sankach. Na miejscu będzie dostępna pyszna strefa gastronomiczna. Dla wszystkich uczestników biegu, po dekoracji zaplanowano losowanie nagród od sponsorów.

źródło: Miasto Nowy Targ

/JL

tagi