Strona główna » Czarny Dunajec zyska nowy stadiom miejski
Aktualności Gmina Czarny Dunajec

Czarny Dunajec zyska nowy stadiom miejski

fot. Podpisanie umowy. Fot. UMiG Czarny Dunajec

Urząd miejski podpisał umowę z firmą z Zaskala na kompleksową przebudowę stadionu w Czarnym Dunajcu.

Planowana inwestycja polega na kompleksowej przebudowie i rozbudowie stadionu w Czarnym Dunajcu w celu utworzenia Transgranicznego Centrum Rozwoju Sportu z nowoczesnym zapleczem szkoleniowo-szatniowym. W ramach projektu powstanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej o nawierzchni naturalnej, 400-metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, trybuny na 300 osób, 60 miejsc parkingowych, nowoczesny budynek szatniowy z zapleczem szkoleniowym oraz siłownia zewnętrzna.

Koszt kompleksowej przebudowy i rozbudowy stadionu w Czarnym Dunajcu wynosi 17 mln zł. Z tego, prawie 10 mln zł pochodzi z dofinansowania z programu Polski Ład, a ponad 7 mln zł stanowi wkład własny gminy.

Burmistrz Marcin Ratułowski podkreśla znaczenie inwestycji, której celem jest rozwój i promowanie kultury fizycznej. Ponadto, realizacja tej inwestycji spełnia obietnicę wyborczą burmistrza z kampanii wyborczej, dotyczącą przywrócenia praw miejskich Czarnemu Dunajcowi.

– Mamy w naszej gminie doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, rozbudowaną sieć tras rowerowych, prężnie działa Akademia Piłkarska „Wisła”, kluby piłkarskie: GKS Czarny Dunajec i Delta Pieniążkowice, w liceum utworzono klasy sportowe, a dzięki Transgranicznemu Centrum Rozwoju Sportu, możliwe będzie także trenowanie dyscyplin lekkoatletycznych. Taka różnorodność i nowoczesny obiekt na pewno przyciągną nie tylko miejscowych, ale także przyjezdnych sportowców – podkreśla włodarz gminy.

Źródło: UM Czarny Dunajec, oprac. /JL

tagi