Strona główna » Dom na Granicy działa już 13 lat
Aktualności

Dom na Granicy działa już 13 lat

Dom na Granicy, jedyne schronisko na terenie powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, działające już od 13 lat, pomaga osobom, które znajdują się w kryzysie bezdomności. Placówka powstała w 2010 roku z inicjatywy Misji Teen Challenge z Oddziałem w Winiarczykówce i od dwóch lat jest wspierana przez Fundację Life Challenge.

Jesień i zima to szczególny czas dla osób bezdomnych, uzależnionych, borykających się z problemami życiowymi lub doświadczających nagłego kryzysu. W Domu na Granicy w Winiarczykówce mogą oni otrzymać wsparcie. W schronisku każdy z nich zostanie przyjęty z otwartymi ramionami i otrzyma fachową pomoc od pracowników, w tym terapeuty uzależnień, pracownika socjalnego oraz pedagoga. W Domu na Granicy każdy może znaleźć swoje miejsce i poczuć się jak w domu.

To miejsce pomaga osobom, które postanowiły dokonać zmian w swoim życiu i podjąć wyzwanie pracy nad sobą. To schronisko, które zapewnia wsparcie dla osób borykających się z problemami. Dom na Granicy stawia na indywidualne podejście do każdej osoby, co pozwala na osiągnięcie skutecznych i trwałych rezultatów.

Obecnie placówka jest prawie wypełniona po brzegi, a w grudniu 24 osoby spędziły tam Święta i Sylwestra. Placówka nie tylko zapewnia schronienie dla osób bezdomnych, ale także tworzy atmosferę wspólnoty, która nadaje jej wyjątkowego charakteru. Dzięki temu osoby przebywające w Domu nie czują się jakby były w instytucji, ale raczej jakby mieszkały w domu. To miejsce daje im szansę na spędzenie trudnych okresów, takich jak Święta, w gronie innych i w domowej atmosferze.

Dom na Granicy udzielał częstej pomocy okolicznym gminom, które pomagały osobom w nagłym kryzysie, co jedynie potwierdza sensowność i znaczenie działań Misji Teen Challenge i Fundacji Life Challenge w zakładaniu i prowadzeniu takiej placówki.

Placówka, aby działać i pomagać osobom potrzebującym naszego regionu, potrzebuje wsparcia nie tylko ze strony pracowników Misji Teen Challenge i Fundacji Life Challenge, ale także od ludzi dobrej woli. Organizacja zachęca wszystkich, którzy są zainteresowani pomaganiem osobom w trudnej sytuacji życiowej, aby przekazali wsparcie finansowe, np. w formie 1,5% podatku dochodowego, podczas corocznego rozliczania PIT-ów.

Nazwa: Teen Challenge Chrześcijańska Misja Społeczna
KRS 0000152376
Cel szczegółowy: Winiarczykówka

www.winiarczykowka.pl

/JL

tagi