Strona główna » Oszuści działający metodą „na wnuczka” zatrzymani
Aktualności Gmina Nowy Targ Gmina Rabka-Zdrój

Oszuści działający metodą „na wnuczka” zatrzymani

Dwóch mężczyzn z powiatu krakowskiego zostało zatrzymanych przez policjantów z Rabki-Zdrój. Mężczyźni w wieku 23 i 44 lat podejrzani są o próbę wyłudzenia pieniędzy od starszych kobiet przy użyciu popularnej metody „na wnuczka”.

Policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej z Rabki-Zdrój przeanalizowali materiały oraz monitorowanie i wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie poruszali się oszuści próbujący wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka” od seniorów.

W piątek 3 marca, po godzinie 14, policjant z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zauważył zaparkowany w centrum miasta samochód Ford, który wydawał mu się podejrzany. Natychmiast skontaktował się z dyżurnym jednostki i przekazał mu szczegółowe informacje. Dyżurny skierował na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy, którzy zastali w samochodzie dwóch mężczyzn w wieku 23 i 44 lat oraz kilkuletnie dziecko. Oszuści próbowali wykorzystać obecność dziewczynki, aby ukryć prawdziwy cel swojego pobytu w Rabce. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy, a dziecko przekazano pod opiekę matki.

Dwaj zatrzymani mężczyźni zostali oskarżeni o usiłowanie oszustwa zgodnie z artykułem 286 kodeksu karnego, za co mogą zostać skazani na karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 23-letni podejrzany został aresztowany na 3 miesiące, a dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Władze podejrzewają, że podejrzani mogą mieć związek z innymi oszustwami tego typu.

źródło: KPP w Nowym Targu

tagi