Strona główna » W Ludźmierzu powstało Centrum Pomocy Dzieciom
Aktualności

W Ludźmierzu powstało Centrum Pomocy Dzieciom

To jedyna placówka na terenie Podhala i południowej Małopolski, która zajmuje się pomaganiem dzieciom doświadczającym przemoc psychiczną, fizyczną i seksualną. Fundacja POWER we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, zainicjowała utworzenie tej placówki.

Oficjalne otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Ludźmierzu odbyło się we wtorek, 14 marca. Placówka działa bezpłatnie i oferuje wsparcie psychologiczne, terapeutyczne oraz prawne dla dzieci oraz ich rodzin, które doświadczyły przemocy psychicznej, fizycznej lub seksualnej.

Centrum znajduje się na ulicy Jana Pawła II 97, w budynku udostępnionym przez Stowarzyszenie Perspektywy. Jest to jedyna placówka na terenie Podhala i południowej Małopolski, która specjalizuje się w pomocy dzieciom z doświadczeniem przemocy i działa w ramach sieci Centrów Pomocy Dzieciom, rozwijanej w Polsce przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Model pracy w systemie Barnahus, stosowany w Centrum, cieszył się już powodzeniem w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych.

Centrum Pomocy Dzieciom w Ludźmierzu będzie dziewiątą placówką tego rodzaju w Polsce i pierwszą na terenie Małopolski. Jego zadaniem będzie zapewnienie wsparcia dzieciom z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i limanowskiego, które doświadczyły przemocowej sytuacji psychicznej, fizycznej lub seksualnej.

źródło: mat. prasowe
/JL

tagi