Strona główna » Promocja książki W. Szatkowskiego “Narciarstwo Wolności”. Wystąpi Justyna Lasiak
Aktualności Kultura

Promocja książki W. Szatkowskiego “Narciarstwo Wolności”. Wystąpi Justyna Lasiak

24 marca (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się promocja nowej książki Wojciecha Szatkowskiego „Narciarstwo Wolności” w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego przy ul. Krupówki 10. Podczas wydarzenia autor książki przedstawi przewodnik skiturowy i wędrówkowy po polskich górach. Na wydarzeniu wystąpi także Justyna Lasiak z Zakopanego, która zagra na gitarze i zaśpiewa.

Autor książki zabierze nas na spacer skiturowy po polskich górach. Poprzez śnieżne puchy pójdziemy na magiczny szczyt Bieszczadów – Matragonę (990 m), by zjechać jej stromą, wschodnią ścianą. Naszym celem będzie Turbacz (1310 m) – „gorczański gazda”, Gorc, Kudłoń, Lubań, a także diabelnie stroma Lackowa (997 m) w Beskidzie Niskim i skitura w stronę magicznego miejsca – cerkwi w Bielicznej. Odwiedzimy Góry Olbrzymie – Karkonosze – by wejść na nartach na Śnieżkę (1602 m), Łabski Szczyt, Szrenicę, a także Pilsko (1557 m) i inne atrakcyjne z punktu widzenia narciarstwa szczyty Beskidu Żywieckiego. Nie zabraknie w tej opowieści Tatr: zjazdu z Koziego Wierchu (2291 m), Niżnich Rysów (2430 m), Kopy Kondrackiej (2005 m) i Starorobociańskiego Wierchu (2176 m) a także na szczyt Magury Witowskiej (1232 m), z której widać Tatry jak na dłoni.

Przewodnik powstał na bazie zrealizowanego przez autora w latach 2017-2018 projektu „Narciarstwo Wolności”, w ramach którego w związku z rocznicą 100-lecia Niepodległości Polski zjechał na nartach ze 100 szczytów polskich gór.

W przerwach podczas opowieści Wojtka zagra na gitarze i zaśpiewa Justyna Lasiak z Zakopanego. Gitarowe riffy i turystyczne piosenki to znakomita okazja, by ich posłuchać i wspólnie pośpiewać. Na koniec wieczoru Justyna zaprezentuje więcej utworów o górach, a jej występ będzie prawdziwą ozdobą wieczoru.

/j

tagi