Strona główna » „Odlotowa Małopolska”- festiwal balonowy tym razem na Podhalu
Aktualności Miasto Nowy Targ Sport

„Odlotowa Małopolska”- festiwal balonowy tym razem na Podhalu

Organizatorzy zapraszają na 2. Małopolski Festiwal Balonowy, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w podhalańskiej okolicy. Podczas trzydniowej imprezy, uczestnicy będą mogli podziwiać około 30 kolorowych balonów, unoszących się nad Tatrami, Pieninami i Gorcami. Wśród balonów będzie również balon Małopolski, który od kilku lat skutecznie promuje region w kraju i za granicą.

Nowością na tym festiwalu będzie balon reklamujący Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023, które odbędą się w czerwcu i lipcu tego roku. Balonowe załogi będą walczyć o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego dla Balonów na Ogrzane Powietrze i Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

2. Małopolski Festiwal BalonowyOdlotowa Małopolska” 
w dniach: 31.03 – 02.04.2023 r.

Podhale: Nowy Targ, Białka Tatrzańska, Czorsztyn/Niedzica

Pierwszy, inauguracyjny start balonów w ramach Festiwalu, zaplanowano na piątkowe popołudnie 31 marca z Białki Tatrzańskiej. Bazą dla pilotów i ich załóg będzie Hotel Litworowy.

W sobotę 1 kwietnia planowane są dwa loty zawodnicze. Poranny start odbędzie się z okolic miejscowości Frydman, a balony przelecą nad jednym z najpiękniejszych miejsc w Małopolsce, czyli Jeziorem Czorsztyńskim. Start popołudniowy planowany jest z aeroklubowego lotniska Nowy Targ.
W sobotnie popołudnie na nowotarskim lotnisku, będzie czekać moc atrakcji towarzyszących lotom balonowym.

A w jaki sposób można wygrać zawody balonowe? W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt, który następnie oznaczony j est krzyżem o ramieniu 5 m, nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

W niedzielę 2 kwietnia zaplanowano ostatni lot – będzie to lot poranny. Start nastąpi z lotniska w Nowym Targu.

Dzięki temu wydarzeniu będzie można poczuć namiastkę baloniarstwa
i ciepło bijące z palników oraz z bliska poznać niezwykłą pasję baloniarzy! Gwarantujemy niesamowite wrażenia i naprawdę odlotowe widoki!

Odlotowa Małopolska
https://www.facebook.com/odlotowa.malopolska,
Kraków Balloon Team:
https://www.facebook.com/krakowballoonteam

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

mat. prasowy

tagi