Strona główna » Wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, został ukarany wysokim mandatem i 24 pkt
Aktualności Miasto Nowy Targ

Wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, został ukarany wysokim mandatem i 24 pkt

Kierowca wyprzedzał przed przejściem dla pieszych i przekroczył prędkość. 53-letni kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej i ukarany mandatem w wysokości 2300 zł oraz 24 punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego z Nowego Targu przeprowadzają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne o nazwie „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ciężkie skutki.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Nowym Targu prowadzą na terenie całego powiatu ogólnopolskie akcje kontrolno-prewencyjne. Zwracają szczególną uwagę na zachowanie wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza w stosunku do niechronionych, ale także na przestrzeganie przepisów przez pieszych i rowerzystów. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem w rejonie szkoły podstawowej i przejścia dla pieszych w Spytkowicach. Około godziny 10 zauważyli kierującego Volkswagenem, który tuż przed przejściem dla pieszych wyprzedził poprzedzające go auto i przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h. 53-letni kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej i ukarany mandatem w wysokości 2300 zł oraz 24 punktami karnymi.

źródło: Policja Nowy Targ
/j

tagi