Strona główna » Michał Kossek na podium FIS Masters Ski World Championships
Aktualności Gmina Rabka-Zdrój

Michał Kossek na podium FIS Masters Ski World Championships

Michał Kossek, rabczański narciarz alpejski, odnosi kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej. Po imponujących startach w Pucharze Polski i Finałach Mistrzostw Polski, Kossek brał udział w FIS Masters Ski World Championships – Mistrzostwach Świata FIS w narciarstwie alpejskim w kategorii Masters, które odbyły się w austriackim ośrodku narciarskim Hochkar. Kossek zajął 9. miejsce w slalomie gigancie, 8. pozycję w super gigancie oraz 4. miejsce w slalomie.

Michał Kossek jest jednym z wielu zawodników, którzy startują w kategorii Masters. To zawodnicy powyżej 30. roku życia, którzy posiadają własną licencję startową FIS, co pozwala im na udział w międzynarodowych zawodach narciarskich FIS Masters. W zawodach startują narciarze w różnych kategoriach wiekowych, od 30 do 75 roku życia. Na liście startowej można znaleźć nazwiska znanych narciarzy, wielu z nich w minionych latach było w czołówce Pucharu Europy i Świata, a teraz z równie wielkim sportowym zacięciem ścigają się w „Mastersach”.

Mistrzostwa zgromadziły ponad 400 zawodników z 22 krajów w różnych kategoriach wiekowych. Impreza odbyła się na najwyższym, światowym poziomie, z perfekcyjnie przygotowanymi trasami i doskonałymi warunkami. Trasa Super Giganta, której długość wynosiła 1498 m, z przewyższeniem 360 m i osiąganych prędkościach podczas przejazdu slalomem dochodzących do 108 km/h, stanowiła wyzwanie dla wszystkich zawodników.

Michał Kossek opowiada o swoim udziale w zawodach z entuzjazmem, mówiąc, że był to niezapomniany przeżycie. Zawodnik z Raby Wyżnej, z dumą reprezentując Polskę, wziął udział w imprezie na najwyższym poziomie, gdzie zmierzył się z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Sukces Kosseka na Mistrzostwach Świata FIS w narciarstwie alpejskim to wspaniałe osiągnięcie, które pokazuje, że rabczańscy narciarze alpejscy nie przestają zaskakiwać i zdobywać nowe laury na arenie międzynarodowej.

źródło: Gmina Rabka
/j

tagi