Strona główna » Święta już minęły, a jedzenia wciąż za dużo? Skorzystaj z lodówki społecznej
Aktualności Miasto Nowy Targ

Święta już minęły, a jedzenia wciąż za dużo? Skorzystaj z lodówki społecznej

W czasie poświątecznym warto zastanowić się, co zrobić z jedzeniem, które nam zostało. Wiele osób decyduje się na wyrzucenie nadmiaru jedzenia, ale nie jest to jedyna opcja. Dla tych, którzy chcą pomóc innym, istnieje możliwość przekazania jedzenia do lodówki społecznej, którą można znaleźć w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kopernika w Nowym Targu.

Lodówka społeczna to miejsce, w którym można zostawić zapakowane produkty spożywcze, przekąski, owoce, warzywa oraz wyroby własne, które mogą się zmarnować, ale też posłużyć jako pożywienie dla potrzebujących. Przyniesienie jedzenia do lodówki społecznej to prosty sposób, by pomóc ludziom w potrzebie i jednocześnie uniknąć marnowania żywności.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj jedzenia nadaje się do umieszczenia w lodówce społecznej. Produkty powinny być starannie zapakowane i nie przekraczać terminu przydatności do spożycia. Nie powinno się umieszczać surowego mięsa, surowych jaj, otwartych puszek czy produktów z oznakami zepsucia.

Lodówka społeczna to dobry sposób na przeciwdziałanie marnowaniu jedzenia i pomaganie innym. Wystarczy przynieść przydatne produkty do Spółdzielczego Domu Kultury w Nowym Targu i umieścić je w specjalnie przystosowanej lodówce społecznej. Podzielmy się z innymi jedzeniem i pomóżmy tym, którzy potrzebują pomocy.

/j

tagi