Strona główna » Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany w Harklowej – miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie
Aktualności Gmina Nowy Targ

Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany w Harklowej – miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie

W Harklowej, 19-letni mężczyzna miał w organizmie 3,5 promila alkoholu i usiłował dojechać rowerem do swojego miejsca zamieszkania.

W Harklowej, w niedzielę po południu, policjanci otrzymali zgłoszenie o rowerzyście, który jechał drogą wojewódzką nr 969. Młody mężczyzna kilkakrotnie tracił równowagę i upadał na jezdnię. Funkcjonariusze zatrzymali go, gdy jechał Harklową i okazało się, że jest w stanie nietrzeźwości – miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. 19-latek z gminy Nowy Targ usiłował mimo to dojechać do domu na rowerze.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, jazda rowerem w stanie nietrzeźwości grozi karą aresztu lub grzywny w wysokości co najmniej 2 500 złotych. Ponadto, w takim przypadku można orzec zakaz prowadzenia innych niż mechaniczne pojazdów.

Podjęcie decyzji o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu jest zabronione i stanowi poważne zagrożenie, zarówno dla samego kierowcy, jak i dla innych użytkowników drogi. W tym przypadku, dzięki odpowiedzialnym postawom innych uczestników ruchu drogowego, tragedia została uniknięta. Właśnie dlatego warto zawsze przestrzegać przepisów dotyczących jazdy po spożyciu alkoholu.

/j

tagi