Strona główna » Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie nowotarskim
Aktualności Gmina Nowy Targ

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie nowotarskim

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Powiatowa Komisja Lekarska mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, przy ulicy Bolesława Wstydliwego 14 (parter). W tym roku kwalifikacja wojskowa dotyczy głównie mężczyzn urodzonych w 2004 roku, czyli „roczniku podstawowym”. Do kwalifikacji muszą się również stawić mężczyźni urodzeni w latach 1999-2003, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i termin ich niezdolności upłynął.

Kobiety urodzone w latach 1999-2004, posiadające odpowiednie kwalifikacje do służby wojskowej, również zostaną wezwane do kwalifikacji. Celem kwalifikacji jest określenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi oraz osób ochotniczo zgłaszających się do służby wojskowej, które ukończyły 18 lat.

Rekrutację oficjalnie otworzyli Karol Skrzypiec, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego oraz ppłk Robert Nowakowski, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
/j

tagi