Strona główna » Policjant z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymuje pijanego kierowcę i agresywnego pasażera
Aktualności

Policjant z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymuje pijanego kierowcę i agresywnego pasażera

Policjant z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymał pijanego kierowcę bez uprawnień, gdy wracał do domu po służbie. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 16 kwietnia, gdy policjant zauważył, że kierowca Audi jedzie „wężykiem” i ma problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Policjant poinformował dyżurnego z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju o swoich przypuszczeniach, a sam podążył za Audi. Po zatrzymaniu pojazdu na parkingu w rejonie dworca PKP w Chabówce, funkcjonariusz od razu wyłączył silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy.

Badanie stanu trzeźwości 20-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile. Okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast brat kierowcy, który był pasażerem, zachował się agresywnie. Pod wpływem alkoholu, przeklinając i znieważając policjantów, nie podał swoich danych i nie wykonał wydawanych przez nich poleceń. Oboje zostali przewiezieni do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a po wykonaniu czynności przekazani pod opiekę matki.

Kierowcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Pasażer odpowie za popełnione wykroczenia i za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

/j

tagi