Strona główna » Nowy Targ – Miejski Lider Edukacji 2023 z wyróżnieniem za jakość edukacji
Aktualności Miasto Nowy Targ

Nowy Targ – Miejski Lider Edukacji 2023 z wyróżnieniem za jakość edukacji

Nowy Targ, został uznany za lidera jakości edukacji i przywództwa w XII edycji programu certyfikacji „Miejski Lider Edukacji”. Na gali finałowej w Krakowie miasto otrzymało certyfikat „Miejski Lider Edukacji 2023” oraz nadzwyczajne wyróżnienie „Lider Jakości Edukacji”.

Prezydent Nowego Targu Grzegorz Watycha podkreślił doskonałą jakość oferty edukacyjnej pomimo zmniejszających się dotacji z budżetu państwa i rosnących kosztów utrzymania placówek oświatowych. Miasto zarządza dziewięcioma placówkami oświatowymi, dwoma przedszkolami i siedmioma szkołami podstawowymi. Instytucje te zatrudniają około 275 pełnoetatowych nauczycieli, którzy prowadzą dodatkowe kursy językowe, regionalne, naukowe i artystyczne, które wykraczają poza ramy rozwoju systemu edukacji w swoich regionach.

Certyfikacja została przyznana na podstawie niezależnych przeglądów władz miejskich, w tym samoocen, ocen zewnętrznych, instytucji monitorujących jakość i efektywność, danych środowiskowych i innych publicznie dostępnych informacji. Wyróżnienie świadczy o wysokim poziomie kształcenia i metodyki nauczania w Nowym Targu i stanowi przykład dla innych gmin w Polsce, które wykraczają poza ramy rozwoju systemu edukacji w swoich regionach.

Wyniki tegorocznej edycji Konkursu zostały oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się 13 kwietnia 2023 r. w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Certyfikat i wyróżnienie odebrali burmistrz Grzegorz Watycha oraz skarbnik Ewa Bobek.

źródło: mat. prasowy
/j

tagi