Strona główna » Nowotarscy policjanci złapali sprawców napadu. Jeden z nich został zatrzymany przez policjanta po służbie
Aktualności

Nowotarscy policjanci złapali sprawców napadu. Jeden z nich został zatrzymany przez policjanta po służbie

Dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu za usiłowanie rozboju w Szaflarach. Kobieta została pobita przez oprawców, którzy próbowali ukraść jej samochód. Jednakże, zostali spłoszeni przez świadka zdarzenia i zbiegli z miejsca przestępstwa. Obaj zatrzymani to recydywiści, którzy kilka miesięcy temu opuścili zakład karny. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do 18 lat. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące wobec 23 i 42-latka.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w środę rano w Szaflarach, gdzie dwóch mężczyzn próbowało dokonać rozboju na kobiecie i ukraść jej samochód. Napastnicy zostali jednak przepłoszeni przez świadka zdarzenia, który pomógł ofierze i wezwał policję. Funkcjonariusze z nowotarskiej komendy szybko ruszyli na poszukiwania sprawców i po intensywnych działaniach zatrzymali ich tego samego dnia. Okazało się, że obaj mężczyźni byli już wcześniej skazani i działali w recydywie.

Podczas zatrzymania 42-letni mężczyzna stawiał opór i naruszył nietykalność cielesną policjantów, co wymusiło użycie środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna został osadzony w nowotarskiej komendzie, a drugi z podejrzanych został zatrzymany po chwili przez funkcjonariusza, który rozpoznał go w centrum Nowego Targu.

Po dalszych czynnościach policjanci ustalili, że 42-latek odpowiada również za kradzież zuchwałą, do której doszło na początku kwietnia w Ostrowsku. Mężczyzna ukradł portfel z dokumentami i gotówką, telefon oraz kluczyki od samochodu, aby uniemożliwić właścicielce wezwanie pomocy. Wszystkie skradzione przedmioty wyrzucił w lesie.

Obaj mężczyźni zostali postawieni przed sądem, który zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat za usiłowanie rozboju. Starszy z nich odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz kradzież zuchwałą. Policja podkreśla, że dzięki szybkiej reakcji świadka i skutecznej akcji funkcjonariuszy udało się zatrzymać niebezpiecznych przestępców i zapobiec dalszym atakom.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi