Strona główna » Zatrzymani dwudziestolatkowie za włamanie do kościoła i kradzież skarbony w Krościenku nad Dunajcem
Aktualności Gmina Nowy Targ

Zatrzymani dwudziestolatkowie za włamanie do kościoła i kradzież skarbony w Krościenku nad Dunajcem

Włamanie do kościoła i kradzież skarbony z pieniędzmi, które miało miejsce w Krościenku nad Dunajcem, zakończyło się zatrzymaniem dwóch 20-letnich mieszkańców miasta. Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy szybko wytypowali sprawców i po kilku godzinach od zgłoszenia zdarzenia zatrzymali podejrzanych. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pobawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec jednego zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju, a wobec drugiego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Sprawa rozpoczęła się w nocy z 17 na 18 kwietnia br., gdy sprawcy wywiercili drzwi kościoła i ukradli skarbonę z pieniędzmi o wartości około 1000 złotych. Następnej nocy wrócili i tym razem wybili szybę w oknie, aby dostać się do środka, gdzie podważyli drzwiczki innej skarbonki i ukradli około 100 złotych. Całkowita suma strat poniesiona przez parafię wynosiła blisko 3 000 złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy przeprowadzili oględziny miejsca przestępstwa i zabezpieczyli ślady. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu udało się szybko wytypować sprawców, którzy okazali się dwoma 20-latkami z Krościenka nad Dunajcem. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy oraz skarbonę, którą sprawcy porzucili w lesie.

Obaj podejrzani zostali oskarżeni o kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju, a wobec drugiego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Ta historia pokazuje, jak szybko i skutecznie policja może działać, aby złapać sprawców przestępstw. Dzięki ich pracy, para 20-latków z Krościenka nad Dunajcem zostanie osądzona za swoje czyny i poniesie konsekwencje swoich działań.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi