Strona główna » Policja zatrzymała poszukiwanego 36-latka ze Śląska
Aktualności Gmina Nowy Targ

Policja zatrzymała poszukiwanego 36-latka ze Śląska

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szczawnicy zatrzymali 36-letniego mieszkańca województwa śląskiego poszukiwanego listem gończym wydanym przez  Prokuraturę Rejonową w Zabrzu. Zatrzymany dopuścił się szeregu oszustw metodą m.in. „na policjanta”, przestępstw narkotykowych, kradzieży oraz rozboju i trafił do zakładu karnego. 

11 maja po południu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szczawnicy otrzymali informację o przebywającym na terenie miejscowości Ochotnica Dolna poszukiwanym listem gończym, 36-letnim mieszkańcu województwa śląskiego. Dzielnicowi natychmiast pojechali w rejon stacji benzynowej, gdzie zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Po chwili 36-latek, który na swoim koncie miał szereg oszustw metodą m.in. „na policjanta”, przestępstw narkotykowych, kradzieży i rozbój został zatrzymany.

Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Zabrzu do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia 1 roku zastępczej kary pozbawienia wolności, Komendę Miejską Policji w Zabrzu celem doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty, celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary 1 roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności, Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach, celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz Sąd Rejonowy w Zabrzu, celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia 2 dni zastępczej kary aresztu.

36-latek został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, a następnie przekazany policjantom z województwa śląskiego, w celu wykonania dalszych czynności doprowadzenia do zakładu karnego.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi