Strona główna » Podsumowanie wypadków motocyklowych w ostatni weekend
Aktualności Gmina Nowy Targ

Podsumowanie wypadków motocyklowych w ostatni weekend

Sezon motocyklowy już w pełni. Na drogach widocznych jest bardzo dużo kierujących tymi jednośladami. Należy jednak jeździć z wyobraźnią i pamiętać o przepisach – bo od tego zależy bezpieczeństwo motocyklistów. W ostatni weekend, na małopolskich drogach zginęło 2 kierujących motocyklami, natomiast w poniedziałek w wypadku drogowym motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę 20 maja około godz.  20:40, na drodze krajowej nr 94 w Brzesku. Jak wstępnie ustalono, 21 – letni kierujący motocyklem wykonując manewr wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki BMW.                    
W wyniku tego zdarzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu. 

W niedzielę 21 maja br. doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Zdarzenie to miało miejsce na autostradzie A-4, na wysokości miejscowości Rudno około godz. 10:25. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jadący lewym pasem ruchu motocyklista  z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pas zieleni, a następnie uderzył w betonowy przepust. Pomimo prowadzonej reanimacji motocyklista zmarł. Z kolei w Chabówce 34-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, motocykl przewrócił się i kierowca z urazem nogi został przewieziony do szpitala. 

W poniedziałek 22 maja br. w Krakowie około godz. 20:20 doszło do zderzenia motocykla z pojazdem marki Seat, w wyniku którego 21 – letni kierujący motocyklem z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. 

Małopolscy policjanci ruchu drogowego w sezonie motocyklowym podejmują przedsięwzięcia mające na celu poprawę bezpieczeństwa kierujących tymi jednośladami. Od maja do października realizowane są działania „Bezpieczny motocyklista”, podczas których policjanci kontrolują kierujących motocyklami, zwłaszcza pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących prędkości, posiadanych uprawnień oraz stanu technicznego pojazdów. Ponadto w sezonie wiosenno – letnim patrole ruchu drogowego w codziennej służbie szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo motocyklistów. Od początku roku na małopolskich drogach skontrolowanych zostało 3668 kierujących motocyklami, tj. o 56 % więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Najwięcej ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy oraz poruszania się nie mając uprawnienia do kierowania danym pojazdem za co grozi grzywna do 30 tys. zł.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi