Strona główna » Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle
Aktualności Gmina Nowy Targ

Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle

25-latek  kierujący citroenem  wjechał na torowisko kolejowe w Zaskalu pomimo czerwonego światła. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Stracił prawo jazdy i odpowie za popełnione wykroczenia.

W piątek 30 czerwca przed godziną 22, policjanci ruchu drogowego na przejeździe kolejowym w Zaskalu, w powiecie nowotarskim,  zauważyli citroena, którego kierujący wjechał na torowisko pomimo nadawania czerwonego sygnału ostrzegającego o nadjeżdżającym pociągu. Z uwagi na ten bardzo niebezpieczny manewr kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy policjanci wyczuli od 25-latka alkohol. Badanie wykazało 0.4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec Nowego Targu za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu stracił prawo jazdy. Naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym zagrożone jest mandatem karnym w kwocie 2000 złotych. Mundurowi skierują sprawę do sądu, który może nałożyć na kierowcę karę aresztu albo grzywny nie niższej niż 2 500 złotych i orzec zakaz prowadzenia pojazdów. 

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi