Strona główna » Dramatyczny wypadek na polu. 72-Latek ranny podczas prac rolniczych
Aktualności Gmina Czarny Dunajec

Dramatyczny wypadek na polu. 72-Latek ranny podczas prac rolniczych

72-letni mężczyzna został ranny podczas prac polowych w miejscowości Dział. Poszkodowany został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala. Apelujemy o ostrożność podczas prac polowych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 14 na polu w miejscowości Dział w gminie Czarny Dunajec. Podczas zwózki siana ciągnik stoczył się i tylnym kołem najechał na 72-letniego mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami ciała został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala. Na miejscu wypadku czynności wykonali policjanci oraz strażacy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego postępowania przez funkcjonariuszy Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu.

Każdego roku dochodzi do wypadków z udziałem traktorzystów. Niektóre z nich miały tragiczny skutek. Policja apeluje o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia co może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie najmłodszych oraz o tym, że pojazdy i maszyny rolnicze mogą stwarzać dla dzieci bardzo duże zagrożenie

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi