Strona główna » Strażacy i policjanci wspólnie działali, by powstrzymać pożar i ewakuować mieszkańców przed żywiołem
Aktualności

Strażacy i policjanci wspólnie działali, by powstrzymać pożar i ewakuować mieszkańców przed żywiołem

Strażacy gasili pożar, a policjanci ewakuowali mieszkańców z rejonu zagrożenia. Żywioł pochłonął budynki gospodarcze. Dzięki szybkim działaniom gaśniczym i ratunkowym ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie zabudowania i nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 

W środę, po godzinie 5:00 pożar w miejscowości Tylmanowa postawił na nogi strażaków i szczawnickich policjantów. Strażacy rozpoczęli gaszenie rozprzestrzeniającego się ogień, a na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy. Policjanci ze Szczawnicy obecni na miejscu pomagali w ewakuacji osób z pobliskiego budynku mieszkalnego. Przez okno wynieśli seniorkę, która miała problem z poruszaniem. Z zagrożonego rejonu wyprowadzili także starszego pana. Doszczętnie spłonęły zabudowania gospodarcze, ale na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki mieszkalne. W pożarze niegroźnie ranny został mężczyzna, który ratował i wyprowadzał zwierzęta.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy. Planowane są oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. W prowadzonym postępowaniu ustalane będą przyczyny pożaru.

źródło: KPP Nowy Targ
/j

tagi