Strona główna » Wyspa Thassos: Odkryj szmaragdową krainę w słonecznej Grecji
Aktualności Miasto Nowy Targ

Wyspa Thassos: Odkryj szmaragdową krainę w słonecznej Grecji

Miasto Nowy Targ zaprasza na niezwykłe slajdowisko, które zabierze nas w podróż do jednego z najmniej znanych skarbów Grecji – Wyspy Thassos. Wydarzenie odbędzie się 28 września o godzinie 18:00 i będzie prowadzone przez Sebastiana R. Bielaka. Co najważniejsze, udział w prezentacji jest całkowicie bezpłatny.

Thassos to miejsce pełne nieodkrytych tajemnic, położone w północnej części basenu Morza Egejskiego. Pomimo swojej imponującej powierzchni, która wynosi prawie 380 km², ta wyspa nie jest często odwiedzana przez turystów, którzy częściej wybierają popularniejsze destynacje, takie jak Kreta, Rodos czy Zakynthos. Dzięki temu Thassos zachowuje swoją urokliwą spokojność, a plaże i nadmorskie kurorty nie są zatłoczone nawet w środku sezonu.

Największym atutem Thassos jest jego krystalicznie czyste morze oraz malownicze, piaszczyste plaże. To miejsce, gdzie każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy chcą połączyć wypoczynek z eksploracją, Thassos oferuje szerokie plaże położone w nadmorskich kurortach pełnych zabytków i atrakcji, takich jak Limenas, Limenaria czy Skala Potamias. Natomiast dla tych, którzy pragną ciszy i spokoju, na wyspie znajduje się wiele małych plaż, często ukrytych w malowniczych zatoczkach.

Prezentację poprowadzi Sebastian R. Bielak, doktor nauk technicznych, wykładowca i pasjonat podróży, który podzieli się swoimi wrażeniami z Thassos. Autor książek, wystaw fotograficznych oraz licznych artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej i podróżniczej, Bielak jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. To inżynier z wykształcenia, ale również przyrodnik i podróżnik, który fascynuje się dziką przyrodą Alaski. Jego strona internetowa www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze” to źródło inspiracji dla miłośników podróży i przyrody.

Nie przegapcie okazji, by odkryć tę niezwykłą wyspę i czerpać inspirację z opowieści Sebastiana Bielaka o Thassos. Spotkanie obiecuje być fascynującym wglądem w piękno i urok tej mało znanej greckiej perły.

źródło: UM Nowy Targ
/j

tagi